איך עוברים בהצלחה ימים חסרי מוטיבציה?

איך עוברים בהצלחה ימים חסרי מוטיבציה?

לכולנו יש ימים כאלה.

השעון המעורר מצפצף, אתם צריכים לקום ולהתחיל את היום – והאמת? פשוט לא בא לכם.

אתם עייפים וחסרי אנרגיה, וכל מה שאתם רוצים לעשות זה להתחפר עמוק מתחת לשמיכה,לשכוח מכל המטלות והמשימות ופשוט לתת ליום לעבור בשקט עם אפס פרודוקטיביות מצידכם.

בעולם אידיאלי ומושלם היינו יכולים להפוך כל יום חסר מוטיבציה שכזה ליום חופשי כאוות נפשינו, אך בעולם האמיתי עלינו להתאפס ולהתעלות על עצמינו גם בימים של קושי וחוסר מוטיבציה ולעבוד.

הרי המשימות מצטברות, הלקוחות מחכים, יש הרבה עבודה לעשות והיא לא תבצע את עצמה.

אז… כיצד אפשר לצלוח ימים של חוסר מוטיבציה בצורה נכונה ואפילו להגיע לתפוקה מקצועית גבוהה?

  1. הכניסו משהו שובר שגרה לבוקר שלכם -אם הבוקר שלכם התחיל עקום, נסו ליישר אותו עם דבר מה שיכניס בכם אנרגיה מחודשת. למשל, לאחר פיזור הילדים במסגרות, במקום להתיישב מול המחשב ולהתחיל מיד לעבוד, צאו לסיבוב בחוץ כדי לנשום קצת אוויר לפני שהעבודה מתחילה. שבירת שגרה נעימה תסייע לכם להתחיל את היום באווירה חיובית ותעלה,אפילו במעט, את המוטיבציה שלכם לעבוד.
  2. הגדירו מטרות ספציפיות ליום העבודה והתמקדו בהן – בימים בהם המוטיבציה שלכם נמוכה וחוסר החשק משפיע עליכם, השתדלו להתמקד במשימות הדחופות ביותר ושיקלו לוותר על ביצוע דברים שיכולים לסבול דיחוי. עדיף לסיים דברים דחופים ושיחות חשובות בצורה הטובה ביותר ולהשאיר את המשימות שאינן דחופות ליום אחר בו תהיה לכם יותר מוטיבציה לעבוד ולהשלים מטלות.
  3. קחו יותר הפסקות – ימים של חוסר מוטיבציה הם ימים שנועדו להפסקות מרובות וארוכות יותר, בכדי לטעון מצברים, לעשות סדר ברשימת המשימות הדחופות שאינן סובלות דיחוי ואפילו לשתות עוד כוס קפה אחת לפני שממשיכים את היום. הרשו לעצמכם לקחת הפסקה קלה בתום ביצוע כל משימה, קצת לנוח ולהמשיך.

ימים ללא מוטיבציה וחשק הם דבר שקורה מדי פעם, והסוד להצליח בהם הוא לא להיכנע לחוסר המוטיבציה עד כדי חוסר פרודוקטיביות מלא, אלא ללמוד להתמודד עם חוסר המוטיבציה תוך כדי עבודה ממוקדת ויעילה.

זיכרו שבדיוק כפי שמגיע יום חסר מוטיבציה, כך גם הוא נגמר ומפנה מקום ליום אחר מלא אנרגיה ורצון לעבוד, להתקדם ולהצליח.

אנחנו באקסטרה מייל נשמח להוריד מכם את עומס העבודה היומיומי ולעזור לכם לנהל את יומכם בצורה פרודוקטיבית ומקצועית, בכל יום ובכל מצב רוח.